Yeni bir ev kurmanın maliyetini biliyor musunuz?

Ev eşyası ve mobilya satan mağazalarda indirimler, 12 aya varan taksitler aldı başını gidiyor. Özellikle yaza doğru evlenme planları yapanlar için kaçırılmayacak bir dönem. Biz de her zevke ve üç ayrı bütçeye uygun ev kurma maliyetlerini hesapladık.

Şu sıralar televizyon ve gazete reklamlarına ya da mobilya mağazalarındaki fiyatlara dikkat ettiyseniz inanılmaz indirimler, 12 aya varan taksitli kampanyalar yapıldığını görmüşsünüzdür. Evlilik hazırlıkları yapanlar, evini yenilemek isteyenler için çok cazip olan kampanya ve indirimler bir süre daha devam edecek.

En ucuz mobilyalar genellikle, aynı zamanda üretim de yapan mağazaların birarada olduğu sitelerde bulunuyor. İstanbul Bulgurlu’daki Modoko, İkitelli’deki Masko, Dolapdere’deki Mobilyacılar Çarşısı bu gruba örnek. Mağazalardan satın alacağınız mobilyaların fiyatları ahşabının ya da kumaşının kalitesine göre değişiyor. Çok ucuz ürünler genellikle masif ahşap değil MDF kaplamadan üretiliyor. En pahalılar ise el yapımı, eskitilmiş görüntüsü verilen ve gelecekte antika olmaya aday ithal ürünler.

İçinde bulunduğumuz günler yemek, çatal-bıçak takımı gibi ihtiyaçları tamamlamak için de çok uygun. Yemek takımları hem ucuz hem de kampanyalı. Örneğin 300-400 milyona aldığınız bir yemek takımının yanında altı kişilik yemek takımı veya çatal-bıçak seti hediye ediliyor.

Kampanyaların en dikkat çekicisi Kadıköy Tepe Nautilus’taki Gift Home’da. Mağazadan alacağınız 640 milyon değerindeki Bernardo marka 84 parça Bavyera yemek takımı ile 400 milyon değerindeki 12 kişilik Solingen çatal-bıçak takımının yanında bir düdüklü tencere, altı kişilik çatal-bıçak seti, dokuz parça çelik tencere seti, bir çelik çaydanlık ve üçlü çelik cezve seti hediye olarak veriliyor. Üstelik 10 ay taksitle.

6-8 milyar arası

Oturma Grubu: İstikbal’de Studio Collection 1-1,5 milyar, Country Collection 2-2,5 milyar lira arasında. Yataş’ın oturma grupları bir milyardan başlıyor, 2 milyar 900 milyona kadar çıkıyor. Bellona’da fiyatlar 1,5- 2 milyar lira arasında. Kelebek Mobilya’da ise ortalama bir koltuk takımı 2-2,5 milyar lira. Tepe Home’da da 2-2,5 milyara köşe ya da koltuk takımları bulabilirsiniz. İkitelli Masko’daki Taşpınar Mobilya’da el işçiliği, rustik takımları 2,5 milyar liradan başlayan fiyatlara satın alabilirsiniz.

Yemek Odası Takımı: Tepe Home’da altı kişilik takım 1 milyar 690 milyon lira. İstikbal ve Bellona’da fiyatlar 1,5 milyardan başlıyor. Dolapdere Polatlar Mobilya’da 1,5 milyara takımlar var. Tunaev’in yerli üretim takımları da 1,5 milyardan başlıyor. İkitelli Murat Mobilya’da 2-2,5 milyardan başlayan modeller bulunabilir.

Yatak Odası Takımı: Yataş, İstikbal ve Bellona’da yatak odası takımları 1,5 ile 2,5 milyar arasında. Tunaev’de 2 milyar 700 milyondan başlayan yerli üretimler bulunabilir. Dolapdere’de fiyatlar 1 milyar 700 milyon ile 2,5 milyar arasında değişiyor. İkitelli Burak Mobilya’dan 1 milyar 750 milyondan başlayan fiyatlarla alışveriş yapılabilir.

Yemek Takımı: Güral Porselen’de orta kalite yemek takımları 500-600 milyon arasında. Gift Home’da Bernardo’nun Bavyera yemek takımları 640 milyon liraya satılıyor. Jumbo’nun 112 parçadan oluşan yemek takımları 570 milyondan başlıyor. Porland’da birbirinden renkli yemek takımları 948 milyon lira.

Çatal-Bıçak Seti: Solingen çatal-bıçak setleri pek çok yerde indirimde. Gift Home’dan 400 milyona alabilirsiniz. KRC 300-400 milyon, Hisar ise 600-900 arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Jumbo’nun 12 kişilik çatal-bıçak setleri 500 milyondan başlıyor.

Bardak Seti: Paşabahçe’de bardaklar tek tek satılıyor ve fiyatları 5 ile 10 milyon arasında değişiyor. Set halinde almak isterseniz çay bardağından kadehine altı kişilik takımlar Evkur’da 170 milyona satılıyor.

3-4 milyar arası

Oturma Grubu: Genellikle bir üçlü, bir ikili ve iki tekli koltuktan oluşuyor. Ankara Mobilya’da 685 milyon, Tepe Home’da 959 milyon, İkitelli Masko’daki mobilyacılarda ortalama 1 milyar lira.

Yemek Odası Takımı: Ankara Mobilya’da 990 milyon, Dolapdere Mobilyacılar Çarşısı’ndaki Göl Mobilya’da 700, Akdeniz Mobilya’da 1 milyar 100 milyon lira. İkitelli Masko’da 1 milyara bulunabilir.

Yatak Odası Takımı: MDF kaplama modüler sistemli bir takım Ankara Mobilya’da 790 milyon, Dolapdere Göl Mobilya’da 700, Kaya Kardeşler Mobilya’da 1 milyar 200. Tepe Home’un Pero adlı takımı kampanyada ve 750 milyona satılıyor. İkitelli Guruplar ve Atalay Mobilya’dan 1 milyara alabilirsiniz.

Yemek Takımı: Kadıköy İKS’de Kütahya Porselen’in 84 parça yemek takımları 290 milyon lira. Evkur’da Bavyera porselenler 302 milyon liraya ve taksitle satılıyor.

Çatal-Bıçak Seti: Kadıköy’deki İstanbul Alışveriş Merkezi’nde Meltem marka 12 kişilik çatal-bıçak seti 200 milyon lira, İKS’de Karaca marka çatal bıçak seti ise 220 milyon lira.

Su Takımı: Evkur’da su ve çay bardağından oluşan altı kişilik takımlar 100 milyon lira.

10 milyar ve üzeri

Oturma Grubu: Kervan Çeyiz’de kumaş takımlar 4,5 milyardan başlayıp 10 milyara kadar çıkıyor. Tepe Home’da Victoria marka ceviz takımlar 4 milyar lira, deri oturma grupları 3-4 milyara satılıyor. İkitelli Masko’daki Doğuş, Vatan ve Sapelli’de fiyatı 5 milyara varan oturma grupları var. Tunaev’in oturma grupları ise 4 milyardan başlayıp 5,5 milyara kadar yükseliyor. Tek tek ürünleri takım haline getirebileceğiniz Ada Mobilya’da ise fiyat 10 milyara kadar çıkabiliyor.

Yemek Odası Takımı: Tunaev’den 3,5 milyara ithal bir yemek odası takımı almak mümkün. Ada Mobilya’da fiyatlar 10 milyara yaklaşabiliyor. Kervan Çeyiz’de altı kişilik yemek odası takımı 5 milyar 200 milyon lira. İkitelli Masko’da ahşabın kalitesine göre fiyatlar 15 milyara kadar çıkabiliyor.

Yatak Odası Takımı: Kervan Çeyiz’de Uzakdoğu’dan ithal yatak odası takımları 5-8 milyar arasında. İkitelli Masko’da yüzde yetmiş ağaç ve ağır işçilik gerektiren takımlar 10-12 milyara satılıyor. Tunaev’de ithal ürünler 6,5 milyar lira.

Yemek Takımı: KRC’nin kemik tozu porselen karışımı yemek takımları 2 milyar lira. Monev’de Rosenthal, Kahla, Weedgwood ve Hutschereuther marka porselenler 1,5 ile 3 milyar arasında değişiyor. Kervan Çeyiz’de İngiliz porseleni yemek takımları 1,5-2 milyar lira arasında.

Çatal-Bıçak Seti: Jumbo’nun altın ve gümüş kaplama çatal-bıçak setleri 1 milyar 100 milyon liradan başlıyor. Esse’de Wilkens marka takımlar 1,5 milyar, Monev’de MF setleri ortalama 1,5 milyar.

Bardak Seti: Monev’de Rosenthal kadehler 49 milyon civarında, Shott ise 17 milyon 500 binden başlıyor.

Yorum yap

İlgili aramalar

  • ev döşeme maliyeti
  • birev ürünleri
  • dolapdere mobilyacılar çarşısı
  • ikitelli mobilyacılar çarşısı
  • solingen çatal bıçak takımı
  • tuna ev mobilya fiyatları
  • ev dekorasyon maliyeti
  • hisar yemek takım kanpanyalı ürüleri
  • evkur oturma grupları fiyatları