BENİM SALONUM

se%C3%A7il 085 BENİM SALONUMSalon benim için evde en canalıcı bölge. Ben salonumu oluştururken minimal modelleri az da olsa klasik şeylerle karıştırmak istedim. Rahat,kullanışlı ve şık görüntülü modeller tercih ettim.

IMG 0626 BENİM SALONUMSeçimimi CASA MOBİLYA‘dan yaptım. Aklımda canlandırdığım büyük minderli, yuvarlak hatlı bir modeldi. İstediğime uygun bir modeli buradan seçtim. Kumaş seçimini de buradan tamamladıktan sonra, koltuk kısmını halletmiş oldum. Bir üçlü, bir de ikili koltuk takımı seçtim.

IMG 0598 BENİM SALONUM
Daha sonra bu koltukları tamamlayacak olan halıya sıra geldi. Onu da eski uşak halısı denilen modellerden seçtim. Zemin bej rengi ve üzerinde pembe minik gül desenleri olan modeli tercih ettim. IMG 0574 BENİM SALONUMSonrada orta sehpamı 120*120 ebatlı bir masa olarak yaptırdım.

(MODOKO-AKABE MOBİLYA)

se%C3%A7il 060 1 BENİM SALONUMTV ünitemin sade bir model olmasını istediğimden çok detaylı birşey seçmedim. Tüm CD’lerimi içerisine alan dört çekmeceli yatay bir modeli tercih ettim. Tv’mi duvara astım. Üzerine ve yanına raf yaptırdım.(MODOKO-AKABE MOBİLYA)

IMG 0573 BENİM SALONUMHerşey bitti derken en önemli kısım aydınlatmaya sıra geldi. Aydınlatmamı Nişantaşı ELEMENTS‘den seçtim. Ayaklı bir aydınlatma aldım. Büyük şapkalı bir seçim yaptım. Aydınlatmama biraz havalı bir görüntü vermesi için şapkanın altındaki metal pırpırlı şeyleri de çok sevdim.

se%C3%A7il 116 BENİM SALONUM

Yemek odamda ise çok fazla detaya girmedim. Çünkü gözümü yoracak fazla mobilyadan kaçtım. 110*220 ebatlı venge malzemeli bir yemek masası ve bu masayı tamamlayacak dekoratif sandalyelerimi de Modoko’daki AKABE MOBİLYA’ya yaptırdım.
IMG 0699 BENİM SALONUM
Günümüzde trend, klasikle modern objelerin karışımından yana olmaya başladı. Bende salonuma annemden yadigar iki adet el oyması, patine boyalı ve goblen kumaşlı koltukları yerleştirdim.

IMG 1167 BENİM SALONUM

IMG 1166 BENİM SALONUMIMG 1168 BENİM SALONUM
IMG 0658 BENİM SALONUM

Ayrıca yemek masamın aydınlatması içinde yine annemden kalan şık bir avizeyi kullandım.
IMG 0673 BENİM SALONUMIMG 0678 BENİM SALONUMSon olarak perdelere sıra geldi.Bu konuda usta ve çalışma stilleriyle de titiz olan Harbiye PERSAN mağazasına gittim. Tafta kumaşından katlamalı perdeler yaptırdım. Ayrıca salonum güneş aldığından kese kağıdı tonunda storlarımı da katlamalı perdelerimin altına yaptırdım.
IMG 0636 BENİM SALONUM
IMG 0637 BENİM SALONUM
IMG 0564 BENİM SALONUMSonunda rahat, kullanışlı ve en önemlisi de ferah bir salonum oldu.

1 yorum - “BENİM SALONUM”

 1. Benim salonum başlığı altındali halı hangi markanın nerde bulabilirim acaba? teşekkürler..

Yorum yap

İlgili aramalar

 • benim salonum
 • salonumun dekorasyonu
 • tv rafları
 • casa mobilya
 • SALONUM
 • goblen koltuk kumaşı
 • goblen kumaşlı koltuklar
 • işte benim salonum
 • tv yanına raf
 • klasikle modern karışımı salonlar