BENİM SALONUM

Salon benim için evde en canalıcı bölge. Ben salonumu oluştururken minimal modelleri az da olsa klasik şeylerle karıştırmak istedim. Rahat,kullanışlı ve şık görüntülü modeller tercih ettim.

Seçimimi CASA MOBİLYA‘dan yaptım. Aklımda canlandırdığım büyük minderli, yuvarlak hatlı bir modeldi. İstediğime uygun bir modeli buradan seçtim. Kumaş seçimini de buradan tamamladıktan sonra, koltuk kısmını halletmiş oldum. Bir üçlü, bir de ikili koltuk takımı seçtim.


Daha sonra bu koltukları tamamlayacak olan halıya sıra geldi. Onu da eski uşak halısı denilen modellerden seçtim. Zemin bej rengi ve üzerinde pembe minik gül desenleri olan modeli tercih ettim. Sonrada orta sehpamı 120*120 ebatlı bir masa olarak yaptırdım.

(MODOKO-AKABE MOBİLYA)

TV ünitemin sade bir model olmasını istediğimden çok detaylı birşey seçmedim. Tüm CD’lerimi içerisine alan dört çekmeceli yatay bir modeli tercih ettim. Tv’mi duvara astım. Üzerine ve yanına raf yaptırdım.(MODOKO-AKABE MOBİLYA)

Herşey bitti derken en önemli kısım aydınlatmaya sıra geldi. Aydınlatmamı Nişantaşı ELEMENTS‘den seçtim. Ayaklı bir aydınlatma aldım. Büyük şapkalı bir seçim yaptım. Aydınlatmama biraz havalı bir görüntü vermesi için şapkanın altındaki metal pırpırlı şeyleri de çok sevdim.

Yemek odamda ise çok fazla detaya girmedim. Çünkü gözümü yoracak fazla mobilyadan kaçtım. 110*220 ebatlı venge malzemeli bir yemek masası ve bu masayı tamamlayacak dekoratif sandalyelerimi de Modoko’daki AKABE MOBİLYA’ya yaptırdım.
Günümüzde trend, klasikle modern objelerin karışımından yana olmaya başladı. Bende salonuma annemden yadigar iki adet el oyması, patine boyalı ve goblen kumaşlı koltukları yerleştirdim.


Ayrıca yemek masamın aydınlatması içinde yine annemden kalan şık bir avizeyi kullandım.
Son olarak perdelere sıra geldi.Bu konuda usta ve çalışma stilleriyle de titiz olan Harbiye PERSAN mağazasına gittim. Tafta kumaşından katlamalı perdeler yaptırdım. Ayrıca salonum güneş aldığından kese kağıdı tonunda storlarımı da katlamalı perdelerimin altına yaptırdım.
Sonunda rahat, kullanışlı ve en önemlisi de ferah bir salonum oldu.

1 yorum - “BENİM SALONUM”

  1. Benim salonum başlığı altındali halı hangi markanın nerde bulabilirim acaba? teşekkürler..

Yorum yap

İlgili aramalar

  • benim salonum
  • salonumun dekorasyonu
  • tv rafları
  • casa mobilya
  • SALONUM
  • goblen koltuk kumaşı
  • goblen kumaşlı koltuklar
  • işte benim salonum
  • tv yanına raf