Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi

Kastamonu Entegre AŞ. bir çok iş sektöründe faaliyet gösteren Türkiye nin çok büyük sanayi kuruluşlarındandır. Ağaç sanayi sektöründe dünya standartlarında kendini sürekli geliştirmiş büyük bir kuruluştur.
Ürünleri ile dünyanın bir çok ülkesinde insanların takdir ve beğenilerini kazanmış bir Türk kuruluşudur. Kastamonu Entegre’nin üretim ve satış felsefesi müşteri beklentilerini dikkate alma , doğru ürünle müşterinin karşısına çıkma devamlı en son teknolojilerle ve yeni ürünlere yatırım yapma, kendini sürekli yenileme ve en önemlisi kaliteden hiç bir zaman ödün vermeme gibi ilkeleri olan kuruluştur.Dördü Türkiye de ,üçü yurt dışında toplam yedi tesisi ile faaliyet göstermektedir.Şimdi bu kuruluşları kendi sitesinde açıkladığı şekilde kısaca yazalım.
Kastamonu Entegre AŞ. 1969 yılında İstanbul’da kuruldu. Kastamonu Entegre, Kastamonu’da 1971 yılında ilk yonga levha üretim tesisini kurdu
Kastamonu’da 1975 yılında ikinci yonga levha üretim tesisi devreye girdi. Kastamonu tesislerinde YONGAPAN ve YONGALAM ürünleri üretilmektedir. Kastamonu’da 1979 yılında I. melamın presi, ahşap kaplama presi ve kereste üretim hattı kuruldu. 1990 yılında Gebze Entegre Tesisleri’ne yatırım yapıldı.Yeni yatırımlar yapıldığı kadar mevcut tesisler de modernize yapılmaktadır. Öncelik Kastamonu’daki kaplama ve kereste tesisleri hem modernize edildi hem de Gebze’ye taşındı. Kastamonu’da 1991 yılında ilk emprenye tesisi kuruldu. 1992 yılına Kastamonu’daki ilk yonga levha üretim hattı yenilenerek Gebze’ye taşındı. Kastamonu Entegre AŞ. 1994 yılında Türkiye’nin ilk kontinü MDF üretim tesisini faaliyete geçirdi.
Gebze’de 1998 yılında III. melamin pres faaliyete başladı. Kastamonu Entegre’nin 1998 yılında Romanya Özelleştirme İdaresi’nden S.C. Prolemn S.A. şirketi satın alındı.
FLOORPAN laminat parke 1999 yılında üretime başladı. Daha sonra Gebze’de, MASİFPAN masif panel ve profil üretime geçti. Bugün yaklaşık 400 dönümlük bir arazi üzerinde kurulu Gebze tesislerinde, MEDEPAN, MEDELAM, YONGAPAN, YONGALAM , FLOORPAN, MASİFPAN, MEDEKAP, YONGAKAP isimli ürünler yapılmakta.
Bulgaristan’ın Kazanlık bölgesinde 2000 yılında Gabrovnitsa A.D. tesisleri satın aldı. 2001 yılı Gabrovnitsa tesislerinde YONGAPAN ve YONGALAM ürünleri üretilmeye başlandı. Gebze’de 2001 yılında II. Emprenye Hattı, Romanya’da da Kontrplak Üretimine başlandı.
2002 yılında Romanya’da DOORPAN Kapı Paneli üretimi başladı. 2003 yılında İkinci MDF üretim hattı üretime başlandı.
Gebze’deki II. melamin pres montajı 2003 yılında melaminli levha üretimi başladı.
2004 yılı Balıkesir Yonga Levha tesislerinin inşaatı ve montajı başlandı.
Gebze tesislerinde, PRINTPAN hattı üretime başladı.
Bosna Hersek özelleştirme idaresinden Natron Kağıt Fabrikası satın alındı ve Natron Hayat Şirketi kuruldu . Balıkesir’de 2005 yılında TEKNOPAN (Yonga Levha) ve TEKNOLAM (Melamin Kaplı Yonga Levha) tesisi, kojenrasyon tesisi, emperenye hattı ve tutkal fabrikası; Gebze’de ikinci laminat parke hattı, ikinci tutkal fabrikası, üçüncü emprenye hattı kuruldu ve üretime başladı.
Romanya’da 2006 yılı ikinci DOORPAN kapı paneli üretim başladı.
Gebze’de HYMMEN kontinü melamin pres hattı üretime başladı.
Bosna Hersek’ te ki kağıt fabrikasında modernizasyon çalışmalarına başlandı. 2007 yılı Mart ayı Tever Ağaç şirketinin hisselerinin satın alınması hisse devri yapıldı ve bir ay sonra fabrika üretime başladı.
Özetle söylemek gerekirse, Kastamonu Entegre, kendini devamlı yenileyen ve büyüyen Türkiye nin gözde bir sanayi kuruluşudur. Yani bunları niye burada yazıyorum
-1- Türkiye de böyle Dünya çapında tesisleri olan kuruluşların varlığından gurur duyuyorum.
-2- Bu sanayi kuruluşlarının emsallerinden üstün olduğunu ve bu ürünleri gönül rahatlığıyla Avrupa firmalarına tercih edebileceklerini , zaten Avrupa dada bu ürünlerin satıldığını sizlere anlatmaya çalışıyorum.

Şimdi Kastamonu Entegre Tesislerinin Laminat Parke Ürünü Olan FLOORPAN_CLICK laminat parke markası ve ürününden bahsedelim.
FLOORPAN_CLICK laminat parke, bir yer döşeme ürünü olarak üretilmiştir. Dünya standartlarında kaliteli ve seçkin bir üründür.AC3 ve AC4 serileri vardır, gerek ev tipi gerekse iş yerlerinde uygun olarak Gebze tesislerinde üretilir. 8 mm. kalınlığında laminat parkesi 1285 mm. x 195 mm. ebadındadır. Zengin renk , seçenek ve desen çeşidi ile üretilen floorpan click laminat parke 10 yıl garanti ile satışa sunulur.

YAZAR: AHMET KANBUROĞLU

Not : Yukarıda ki resimler orta kalite laminat parke resmidir.Floorpan click ürünü değildir.

Yorum yap

İlgili aramalar

  • KASTAMONU ENTEGRE
  • kastamonu entegre gebze